הי, אני מירי ואני אמא ל-2 בנים מה-ממים, שפית לאוכל בריא, חובבת חקלאות אורגנית וחומרי גלם טריים ועונתיים. אני מאמינה שאוכל חייב להיות פשוט, טבעי, צבעוני, קל לעיכול ושיהיו לו שילובים מענייניים – כאלה שיעשו לנו חשק לבשל לעצמנו וגם שיהיה לנו כיף וקל לארח בבית. שנפסיק לספור קלוריות, אבל  שנלמד  להקשיב לגוף שלנו.  שנרצה לכבד אותו ולדאוג לו אבל שלא נהיה קיצוניים  יחסית לעצמנו. שנהיה אחראים על מה שאנחנו מכניסים לעגלת קניות שלנו מבלי לוותר לגמרי על מה שאוהבים ושנדע לטעם מהכול אבל במינונים שנכונים לנו.

אני מזמינה אתכם לחוייה קסומה במשק שלי ברשפון. במשק אני מגדלת ירקות ופירות עונתיים, עשבי תיבול ועוד המשמשים אותי ואת המשתתפים בסדנאות הבישול ומסייעים לי ליצור תפריטים טעימים וצבעונים, שילובים בריאים וקלים להכנה – המשלבים את המטבח הים תיכוני הססגונני והטרי שלנו יחד עם השראות מהמטבח האסיאתי שאני כל כך אוהבת.

הסדנאות הינן פרונטליות. אני לא מחלקת משימות, אף אחד לא מפשיל שרוולים ואין צורך אחרי יום עבודה או  תחילת בוקר מפנק לקצוץ בצל ושום (אלא אם כן תבחרו איתי שכן…) אני מאמינה שכל אחד יודע להפעיל  קולפן  וסכין מטבח פשוטים. המטרה שלי בסדנאות הללו הן להעביר מתכונים, טיפים ורעיונות שילוו אתכם בכל ארוחה שתכינו ושתצליחו בקלות לשנות את הרגלי האכילה והתזונה בקלילות עם המון השראה.

אורך הסדנא 3 שעות. הסדנא כוללת חוברת מתכונים אישית לכול משתתף, יין משובח לכול אורך האירוע ואוכל טעים.

וכמובן…מומלץ להגיע רעבים!

שלכם,

מירי